Waldemar Biniecki omawia wyniki wyborów prezydenckich wśród amerykańskiej Polonii:
W Chicago i w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda wygrał bezapelacyjnie. Rafał Trzaskowski zwyciężył w Houston i Waszyngtonie.
Publicysta „Tygodnika Solidarność” podkreśla, że na frekwencję negatywnie wpłynęła epidemia koronawirusa, która ponownie się nasila zwłaszcza w stanach południowych:
W tym roku Polacy z USA prawdopodobnie nie wrócą na wakacje do kraju.





