Jan Kowalski opowiada o akcjach prowadzonych wczoraj w ramach programu „Niepodległa”: wspólnym śpiewaniu hymnu o 12.00 oraz o festiwalu „Niepodległa” na Krakowskim Przedmieściu. Nawiązując do Marszu Niepodległości, gość „Poranka WNET” mówi: „Staramy się stworzyć też inną ofertę, ofertę kulturalną”.
Nie trzeba maszerować, żeby świętować odzyskanie niepodległości
Jan Kowalski mówi o ewolucji współczesnego patriotyzmu i zróżnicowanych potrzebach społeczeństwa w kwestii świętowania.
Rozmówca Magdaleny Uchaniuk-Gadowskiej komentuje spokojny przebieg tegorocznego Marszu Niepodległości, odnosi się do nieuczciwych relacji na jego temat, na przykładzie dzisiejszego materiału „Gazety Wyborczej”. Jan Kowalski ubolewa, że marsze w różnych miastach niemal całkowicie wyeliminowały z medialnego przekazu wszelkie inne wydarzenia organizowane w całej Polsce 11 listopada.





