Teraz na antenie:
Radio Wnet
Polska

Konfederacja zorganizuje prawybory na kandydata na Prezydenta RP

Konfederacja, wzorując się, jak mówi, na partiach amerykańskich zamierza wyłonić swojego kandydata na Prezydenta RP poprzez ogólnokrajowe prawybory.
Konfederacja zorganizuje prawybory na kandydata na Prezydenta RP

Prawybory zostaną przeprowadzone w systemie elektorskim, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych. Przeprowadzimy 16 zjazdów wojewódzkich (odbędą się w grudniu i styczniu), na których razem z naszymi wyborcami wyłonimy elektorów. Każde województwo będzie miało przypisaną liczbę elektorów, którzy będą głosowali na jednym centralnym zjeździe elektorskim — wówczas wybiorą naszego wspólnego kandydata na Prezydenta RP!

Tak informuje na swoim profilu na portalu Facebook Konfederacja Wolność i Niepodległość. Jak tłumaczył na konferencji prasowej Robert Winnicki, Konfederacja rusza do wyścigu wyborczego i chce zaprezentować najlepszego kandydata na prezydenta, którego wskażą Polacy. Jak dodał:

Czas na zgłoszenie kandydatów w prawyborach prezydenckich to jest najbliższe półtora tygodnia. Do 11 listopada kandydaci mogą się zgłaszać. Ich nazwiska podamy w drugiej połowie listopada.

Wybory prezydenckie odbędą się w kwietniu lub w maju 2020 roku.

Szekspir pod gwiazdami

A.P.

Przeczytaj więcej

Prof. Krystyna Pawłowicz: Order Orła Białego nie może być dyplomatycznym „prezentem”
Prof. Krystyna Pawłowicz: Order Orła Białego nie może być dyplomatycznym „prezentem”
Kryzys wizerunkowy PO narasta. „Śmieszkowanie tylko szkodzi”
Kryzys wizerunkowy PO narasta. „Śmieszkowanie tylko szkodzi”
Krzysztof Bosak o KO: „Quasi-mafijna kultura”
Krzysztof Bosak o KO: „Quasi-mafijna kultura”