Anna i Adam Filipscy opowiadają o orkiestrze „Campanella”, którą stworzono z inicjatywy dyrygenta Stanisława Fiegla w 1971 r. Powstała ona przy okazji zbiórki na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną, na których rzecz zorganizowano 11- godzinny koncert muzyki elektronicznej. Goście „Poranka WNET” prowadzą natomiast orkiestrę od 1985 r.
Grają dziadkowie, potem rodzice, a na końcu dzieci.
Małżeństwo podkreśla rodzinny wymiar orkiestry, która łączy pokolenia. Przykładem jest choćby ich córka, dr Magdalena Filipska, która jest prezesem orkiestry „Campanella”, z którą jest związana od ponad 20 lat.
Radio WNET umożliwiło nam promocję i bardzo za nią dziękujemy.
![Filipscy: Orkiestra „Campanella” działa już prawie 50 lat , łącząc ze sobą kolejne pokolenia [VIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F08%2FAnna-i-Adam-Filipscy-prowadz%C4%85cy-orkiestry-Campanella-zdj.jpg&w=1920&q=75)



