Sławomir Budzik informuje słuchaczy porannego programu Radia WNET o strzelaninie w mieście Dayton w stanie Ohio w północno-wschodniej części USA.
Czarny weekend za nami.
Napastnik zabił 10 osób i ranił co najmniej 27. Do tragedii doszło w jednym z barów. To następna strzelanina w Stanach Zjednoczonych, do której doszło w ciągu ostatniej doby. W sobotę w El Paso w Teksasie terrorysta strzelał do klientów i pracowników supermarketu Walmart. W tej tragedii zginęło 20 osób, a 26 zostało rannych. Zabójca został zatrzymany przez policję. Także w Chicago miała miejsce strzelanina, w której zginęły 4 osoby, a 43 zostały ranne.
To także problem chorób psychicznych. Jesli spojrzysz na te przypadki, w El Paso, a także w Ohio to są bardzo poważnie chorzy ludzie.



