Małgorzata Jacyna-Witt pełniąca obowiązki prezesa Stoczni Szczecińskiej o nowym zarządzie w Stoczni Szczecińskiej, który zostanie niebawem powołany, a także o działaniach tudzież realizowanych inwestycjach zarządzanego przez nią przedsiębiorstwa:
Został ogłoszony konkurs na prezesa, jak i członka zarządu Stoczni Szczecińskiej. W dniu 24 czerwca odbędzie się rada nadzorcza, która zdecyduje o wyborze. Dobijamy do brzegu, jeśli chodzi o wyłonienie zarządu. […] Aktualnie kończymy duży kontrakt „neptun” na wykonanie 6 sekcji statkowych dla niemieckiego armatora. Nie mamy praktycznie żadnych reklamacji, a sam zleceniodawca jest zadowolony. Poza tym przygotowujemy się do produkcji dużego, bardzo innowacyjnego promu.
Obecnie stocznia chce wybudować promy, które – jak sądzi prezes – wypromują zakład na całą Europę:
Trzeba budować promy dla Polskich armatorów, gdyż te pieniądze zostaną w Polsce. Można zamówić je choćby w krajach azjatyckich, ale wtedy setki milionów dolarów wypłyną za granice, co nie jest dobre ani dla Szczecina, ani dla Polskiej gospodarki. […] Chcemy zostać liderem tych promów, szykujemy się do całej liniii produkcji nowoczesnych promów.





![Andrij Sadowy: Głupstwo przeciwko przyszłości. Jarosław Kaczyński: [Sadowy] to oczywisty banderowiec! Spór o pamięć i polityczną moralność w świetle oszukania polskiej firmy.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FAndrij-Sadowy-nazi-gest-.png&w=3840&q=75)