Teraz na antenie:
Radio Wnet
Polska

Zbigniew Pielech: W Świerkocinie zatrzymują się kajakarze nawet z Przemyśla [VIDEO]

- W pobliżu jest Park Narodowy Ujście Warty. Widoki są tutaj przepiękne. Jak turyści przypływają to cumują do naszej przystani – mówił Zbigniew Pielech.
Zbigniew Pielech: W Świerkocinie zatrzymują się kajakarze nawet z Przemyśla [VIDEO]

Rozmówcami Tomasza Wybranowskiego w Świerkocinie byli Izabela Araszczuk, sołtys Pyrzan oraz Zbigniew Pielech, kierownik obiektu Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” w Świerkocinie. Opowiedzieli o życiu w gminie Witnica.

[related id=60326]Dla Izabeli Araszczuk region jest miejscem gdzie odnajduje spokój: – Bardzo lubię jeździć na rowerze, więc te tereny nie są mi obce. Jest tutaj bardzo fajna trasa rowerowa, natura, zwierzęta.

Natomiast czasami brakuje jej aktywizacji młodszej części społeczeństwa. Jak mówi ma pomocników, więc nie może narzekać, ale osoby starsze zauważają, że kiedyś można było zrobić więcej. Przez lata zmniejszyła się również liczba rolników.

WJB

Przeczytaj więcej

Prof. Krystyna Pawłowicz: Order Orła Białego nie może być dyplomatycznym „prezentem”
Prof. Krystyna Pawłowicz: Order Orła Białego nie może być dyplomatycznym „prezentem”
Kryzys wizerunkowy PO narasta. „Śmieszkowanie tylko szkodzi”
Kryzys wizerunkowy PO narasta. „Śmieszkowanie tylko szkodzi”
Krzysztof Bosak o KO: „Quasi-mafijna kultura”
Krzysztof Bosak o KO: „Quasi-mafijna kultura”