Bernard Margueritte opowiedział o rozpoczętej w poniedziałek konferencji międzynarodowej pt. „Media jako służba publiczna”, która odbywa się w Domu Dziennikarza przy ulicy Foksal 3/5:
„Jestem zadowolony, że możemy współpracować ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich i uczestniczyć razem w tej konferencji. Mam nadzieję, że przyczyni się ona do lepszego rozumienia misji dziennikarskiej oraz dla wspólnego dobra. Żywię również nadzieję, że przybyli z 18 różnych krajów goście, będą mieli okazje przekonać się, jak naprawdę wyglądają media w Polsce”.
Zaproszeni na konferencję zagraniczni goście odwiedzili w przeddzień wydarzenia dużo ciekawych miejsc na mapie naszej stolicy. Jednym z nich było Muzeum Powstania Warszawskiego:
![Bernard Margueritte: Dziennikarstwo to podpora demokracji, musimy wrócić do jego prawdziwego źródła [VIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F06%2FKonferencja-8.jpg&w=1920&q=75)


