W piątek premier Beata Szydło spotka się w Kopenhadze z premierem Danii Larsem Rasmussenem. Rozmowy będą dotyczyły m.in. współpracy energetycznej, w tym polsko-duńsko-norweskiego projektu gazociągu Baltic Pipe, który ma połączyć polski system przemysłu gazu ze złożami na szelfie norweskim Morza Północnego.
„Dzisiaj jest przełomowy dzień w przygotowaniu i realizacji tej inwestycji” – oświadczyła premier na briefingu prasowym przed wylotem do Danii. Zapowiedziała, że w piątek w Kopenhadze podpisze z duńskim premierem „bardzo ważne memorandum”.
[related id=”17668″]
Beata Szydło podkreśliła, że będzie to przełomowy dokument. Zwróciła jednocześnie uwagę, że to „kolejne tego typu wydarzenie w tym tygodniu” – po tym, jak w czwartek „po raz pierwszy do Świnoujścia wpłynął statek z gazem amerykańskim”. Szefowa rządu nawiązała w tym kontekście także do uruchomienia w czwartek w Katowicach „centrum nowoczesnego wykorzystania metanu”.





