Siergiej Szojgu podkreślił rolę współpracy Ministerstwa Obrony z komisjami parlamentarnymi zajmującymi się obronnością, co sprzyja – jak ocenił – poprawie sytuacji w siłach zbrojnych Rosji.
„Jest to szczególnie aktualne dzisiaj, gdy rośnie napięcie na świecie, przede wszystkim w tak strategicznie ważnych dla Rosji rejonach, jak Ukraina, Syria i Półwysep Koreański” – oświadczył.
Minister Obrony Rosji oznajmił, że ministerstwo obrony Rosji doprowadziło do osiągnięcia przez Federację Rosyjską strategicznego parytetu z krajami NATO mimo niższych – jak ocenił – wydatków na armię. – Udało się nam w zeszłym roku podwyższyć możliwości bojowe sił zbrojnych o 14 procent, a także zapewnić strategiczny parytet z krajami NATO – powiedział.
PAP/JN


![Andrij Sadowy: Głupstwo przeciwko przyszłości. Jarosław Kaczyński: [Sadowy] to oczywisty banderowiec! Spór o pamięć i polityczną moralność w świetle oszukania polskiej firmy.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FAndrij-Sadowy-nazi-gest-.png&w=3840&q=75)

