Polski pianista Szymon Nehring zdobył pierwszą nagrodę w 15. Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel-Awiwie. O sukcesie 21-latka poinformował dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena w Krakowie Andrzej Giza.
Do finału 15. Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu Pianistycznego im. Artura Rubinsteina jury pod przewodnictwem profesora Arie Vardiego zakwalifikowało szóstkę finalistów – w tym Nehringa reprezentującego Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena w Krakowie.
„Szymon Nehring wykonał trzeci koncert Siergieja Rachmaninowa” – powiedział w rozmowie z PAP dyrektor Stowarzyszenia Andrzej Giza. „W odbywającym się co trzy lata konkursie biorą udział wybitnie uzdolnieni pianiści, reprezentujący grupę wiekową między 18 a 32 rokiem życia. Do tegorocznej edycji zakwalifikowano 30. pianistów z całego świata” – zaznaczył Giza.
Uczestnicy podczas trzech etapów prezentowali literaturę muzyczną różnych kompozytorów. Według Gizy konkurs daje możliwość „wielkiej międzynarodowej kariery”. Dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena przypomniał również, że Szymon Nehring po finale konkursu chopinowskiego koncertował po „największych salach koncertowych świata”.




