Do wybuchu doszło na drugim piętrze w bloku nr 9 przy ulicy Słowackiego w Ogrodzieńcu. Radosław Lendor z komendy powiatowej straży pożarnej w Zawierciu poinformował, że poszkodowane zostały 4 osoby, w tym dziecko.
Do akcji wkroczyło kilka zastępów straży pożarnej. Na miejscu zdarzenia pracują jednostki PSP Zawiercie oraz OSP Ogrodzieniec. Z pomocą przybyły trzy karetki, pogotowie gazowe oraz policja.
– Byłem w domu, szykowałem sobie śniadanie. Wtedy usłyszałem potężny wybuch, nie wiedziałem, co się dzieje. Zostawiłem wszystko, zamknąłem mieszkanie i po wyjściu na zewnątrz zobaczyłem, że u sąsiada nie ma okiem – powiedział mieszkaniec budynku dla stacji TVN24.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że przyczyną nieszczęśliwego zdarzenia jest wybuch butli z gazem. Andrzej Świebodna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu poinformował na antenie TVP Info, że „ekipy ratownicze dokładnie sprawdzają wszystkie pomieszczenia. Została już przeprowadzona ewakuacja mieszkańców”.




