W wyjazdowym Poranku Wnet z Poznania Krzysztof Skowroński rozmawiał z Republikaninem Radia Wnet, Aleksandrem Bąkiem, projektantem i twórcą grafiki użytkowej.
– Minęło 27 lat wolności odzyskanej na nowo, natomiast główny symbol państwa nie uzyskał wsparcia „technologicznego”. To znaczy – państwo ma swój główny znak, wydrukowany w ustawie w starej technologii poligraficznej – czyli po prostu na papierze, natomiast przez 27 lat nie doprowadzono do tego, aby uzyskać plik w nowych technologiach cyfrowych.
Jest to ważny problem, chociażby dlatego, że na budynkach urzędów możemy zobaczyć tablice bez wprowadzonego legislacyjne wzorca, ale również różnią się od siebie barwą, jak i samym wizerunkiem orla.
Należałoby wprowadzić standardy dotyczące zarówno godła, jak i flagi biało-czerwonej.




