Stypendia ufundowane przez Fundację „Dorastaj z nami” trafiły do ponad setki dzieci żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników służb publicznych rannych lub poległych na służbie. Gala odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Na uroczystości było obecnych blisko pięćdziesięcioro podopiecznych fundacji.
– To nie jest kredyt, to nie jest pożyczka, tu nie ma żadnego długu. Tu dług został zaciągnięty kiedyś przez tych, dla których wasze mamy, wasi ojcowie służyli, poświęcali się; dla polskiego państwa, dla ludzi, dla społeczeństwa, dla bliźnich. Bez wahania, bez rozterek, w poczuciu głębokiej potrzeby osobistej służby – powiedział prezydent, zwracając się do stypendystów. Jak dodał, to raczej spłata długu ze strony społeczeństwa i polskiego państwa.
– Chciałbym, żebyście mieli to poczucie, że jeśli zaciągacie jakieś zobowiązanie, to nie wobec tych, którzy was wspierają, którzy są wobec was solidarni, tylko raczej wobec swoich rodziców – powiedział Andrzej Duda.
Prezydent podkreślił, że wielkim pragnieniem rodziców jest, aby ich dzieci mogły żyć i rozwijać się. – Jeśli ta akcja choćby w najdrobniejszym stopniu wam pomoże, żeby to ich marzenie zrealizować, to myślę, że dla wszystkich tych, którzy w niej uczestniczą, którzy was wspierają, będzie to największa satysfakcja – zaznaczył.




