We wtorek w Sejmie odbyło się spotkanie komisji spraw zagranicznych parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej. Wziął w nim udział m.in. marszałek Sejmu oraz szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Jest to konferencja przygotowawcza, przed czwartkowym spotkaniem Premierów Grupy Wyszehradzkiej. Jutrzejsze rozmowy mają być preludium przed zbliżającym się szczytem w Brukseli oraz okazją do przygotowania wspólnego stanowiska Państw Grupy na szczyty UE w Brukseli i Rzymie.
Główne tematy rozmów to: bezpieczeństwo oraz bieżąca sytuacja międzynarodowa.
– Spotkanie będzie okazją do omówienia bieżących spraw z agendy europejskiej, a także przygotowania wstępnego stanowiska na szczyty w Brukseli i Rzymie. Poruszona zostanie także kwestia jakości żywności w Europie Środkowo-Wschodniej – zaznaczył rzecznik rządu Rafał Bochenek.
Bochenek mówił również o udziale Polski w marcowym szczycie G20 w Baden Baden.




