Biały Dom poinformował o planowanym spotkaniu Prezydenta Trumpa z sojusznikami NATO, które odbędzie się pod koniec maja.
„Obaj liderzy rozmawiali o tym, w jaki sposób zachęcić wszystkich sojuszników z NATO, aby wypełnili swe zobowiązania związane z wydatkami na obronę” – zaznaczono w komunikacie Białego Domu.
Biuro Prasowe NATO po rozmowie telefonicznej poinformowało, że w jej trakcie rozmawiano m.in o uczciwym podziale wydatków na obronność wśród wszystkich członków NATO oraz o kwestiach poparcia Stanów Zjednoczonych dla Paktu Północnoatlantyckiego . W komunikacie Białego Domu czytamy : „Obaj liderzy rozmawiali o tym, w jaki sposób zachęcić wszystkich sojuszników z NATO, aby wypełnili swe zobowiązania związane z wydatkami na obronę”.
Prezydent Donald Trump poruszył również kwestie konfliktu na Ukrainie- w związku z ostatnimi niepokojami na wschodniej granicy oraz zapewnił sekretarza Stoltenberga o „o zdecydowanym poparciu Stanów Zjednoczonych dla Paktu Północnoatlantyckiego”.




