Wokół nominacji sędziego Zbigniewa Kapińskiego na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego wybuchła potężna burza. Część prawicowych komentatorów oraz sam prezes Jarosław Kaczyński nie kryli krytycznych opinii wobec decyzji, którą podjął prezydent Karol Nawrocki. Głos w tej sprawie zabrał poseł PiS Jacek Sasin, który wzywa do zakończenia publicznych sporów wewnątrz własnego obozu politycznego.
Decyzja prezydenta jest ostateczna
Wielu zwolenników opozycji zadaje sobie dzisiaj pytanie, czy odmienne stanowisko lidera partii i głowy państwa zwiastuje trwały podział. Jacek Sasin stanowczo sprzeciwia się takiej interpretacji i podkreśla, że prezydent miał pełne prawo do autonomicznej decyzji.
– Ta dyskusja dzisiaj, szczerze mówiąc, nie ma już większego sensu – ocenił poseł PiS. – To już było wolą pana prezydenta, czy będzie się w jakiś sposób kierował tą opinią pana prezesa (Jarosława Kaczyńskiego -red.), czy też będzie chciał podjąć inną decyzję. Podjął inną decyzję, ja to szanuję – dodał Jacek Sasin, ucinając spekulacje o kryzysie w relacjach z Pałacem Prezydenckim.
Polityk przypomniał, że Karol Nawrocki wygrał wybory prezydenckie dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu finansowemu struktur Prawa i Sprawiedliwości. Z tego powodu próby budowania sztucznych podziałów uznaje za szkodliwe dla całej prawicy.





![Andrij Sadowy: Głupstwo przeciwko przyszłości. Jarosław Kaczyński: [Sadowy] to oczywisty banderowiec! Spór o pamięć i polityczną moralność w świetle oszukania polskiej firmy.](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FAndrij-Sadowy-nazi-gest-.png&w=3840&q=75)