Ochrona zdrowia kosztuje coraz więcej
Małgorzata Grabowska, położna i działaczka Solidarności, komentowała sytuację polskiej ochrony zdrowia oraz problemy, z jakimi mierzy się dziś sektor medyczny. Jak podkreślała, rosnące wydatki na służbę zdrowia wynikają nie tylko z inflacji, ale również z coraz wyższych kosztów sprzętu, leków i kształcenia personelu.
– Branża medyczna jest drogą branżą. To nie jest samochód, który wyjeżdża z taśmy produkcyjnej. Tutaj usługą jest poprawa stanu zdrowia człowieka i nasze zdrowie powinno być odpowiednio doceniane – mówiła Grabowska.
Położna zwracała uwagę, że przez wiele lat system ochrony zdrowia był niedofinansowany, a skutki tych zaniedbań są widoczne do dziś.
– To są zaszłości ciągnące się od lat. One cały czas dobijają naszą branżę – podkreślała.





