Media jako broń i raport parlamentarny
Pamiętamy nie tak dawne sceny przejęcia władzy nad telewizją i radiem. Rząd zdecydował się na użycie brutalnej siły, ponieważ media są bronią. W rękach rządzących polityków – w Polsce, we Francji, wszędzie, gdzie istnieją media rządowe – media są bronią. A na broni się nie oszczędza. Każdy sposób dobry, żeby ją zdobyć. Wydaje się pieniądze nie licząc. Nie chodzi o jakieś „tyrli-pirli”, lecz o cytadelę i arsenał zarazem.
W prezydencji przedwczoraj komisja zatwierdziła raport parlamentarny w sprawie radia i telewizji. Nie wdamy się w straszliwe szczegóły. Wystarczy panu wiedzieć, że prawica głosowała za jego publikacją, skrajna lewica i socjaliści przeciwko. W „Kronice Paryskiej” uzupełnimy raport o to, czego w raporcie nie ma.
Dom Radia: rusztowania od lat i wielka tajemnica




