Fundacja NUR oraz Fundacja Equinum zapraszają na wydarzenie upamiętniające tragiczną rocznicę ludobójstwa Ormian. Uroczystości rozpoczną się o godz. 19.00 mszą ormiańską, a godzinę później rozpocznie się koncert.
Marina Khanamiryan, reprezentująca Fundację NUR, przypomniała, że organizacja od lat promuje kulturę wysoką i wspiera wydarzenia związane z Armenią. Jak zaznaczyła, tegoroczny koncert będzie już kolejnym przedsięwzięciem poświęconym pamięci ofiar ludobójstwa.
– Zapraszam wszystkich do Kościoła Dominikanów na koncert o godz. 20.00. Będziemy słuchać chóru, a przygotowaliśmy też małą niespodziankę – zapowiedziała.
Polska i Armenia połączone muzyką
W wydarzeniu wystąpi zespół Cracow Singers, działający pod szyldem Fundacji Equinum. Artyści od lat współpracują z muzykami z Armenii i kilkukrotnie koncertowali w Erywaniu.





