Za przykładem Australii, która w grudniu ubiegłego roku wprowadziła ograniczenia wiekowe, podążają inne kraje. Jednak to Grecja jako pierwszą zdecydowała się podjąć konkretną decyzję i wprowadza zakaz już 1 stycznia 2027r.
Dlaczego grecki rząd wprowadził zakaz?
Jak w nagraniu video przekazał premier Grecji:
Dzieci, które spędzają dużo czasu przed ekranami, nie pozwalają swoim umysłom odpocząć i są narażone na rosnącą presję, wynikającą z ciągłych porównań i komentarzy online
Już wcześniej rząd Mitzotakisa wprowadził zakaz korzystania z telefonów komórkowych w szkołach. Stworzył także platformy kontroli rodzicielskiej, ograniczające czas spędzany przez nastolatków przed ekranem.





