Rząd wprowadza maksymalne ceny paliw
Gość Radia Wnet podkreślił, że Polska nie jest w najtrudniejszym położeniu, bo nie opiera dostaw paliw bezpośrednio na cieśninie Ormuz. Mimo to napięcia na rynkach międzynarodowych zaczęły wpływać także na ceny w kraju.
„Sytuacja na rynku paliw w Polsce wygląda jeszcze nie tak źle, ponieważ (…) paliwa nasze nie płyną z cieśniny Ormuz. Aczkolwiek sytuacja na międzynarodowych rynkach paliw spowodowała, że wojna w Iranie zaczęła się przekładać powoli na ceny paliw w Polsce” – mówi Janusz Wdzięczak.
W odpowiedzi rząd zdecydował się na czasowe maksymalne ceny paliw. Jak zaznaczył ekonomista, to rozwiązanie osłonowe, a nie trwałe sterowanie rynkiem.
„Rząd wyszedł z inicjatywą maksymalnych cen paliw. Oczywiście nie na stałe (…) tylko właśnie taka tarcza” – podkreśla.





