W Poranku Wnet doradca prezydenta i była wiceminister cyfryzacji Wanda Buk nie ma wątpliwości, że wpływ systemu ETS jest destrukcyjny dla polskiej gospodarki.
Gdyby systemu ETS nie było, nasza cena za energię elektryczną na rachunku byłaby niższa plus minus o 30 proc. Każdego miesiąca się to inaczej kształtuje, w zależności od tego, jak wycenione są uprawnienia do emisji, czyli mówiąc kolokwialnie te „ETS-y”
– wskazuje na koszt unijnego rozwiązania Wanda Buk.





