Wszystko zaczęło się od meczu Radomiaka z GKS-em Katowice. Były już trener pierwszego z zespołów skarżył się na stan murawy na stadionie i nie omieszkał o tym wspomnieć w wulgarny jednemu z radnych, Dariuszowi Wójcikowi. Między mężczyznami wywiązała się dyskusja, podobno zakończona uderzeniem w twarz Portugalczyka przez radnego. Trener następnego dnia złożył wniosek o rozwiązanie umowy z winy klubu.
Radomiak Radom zwołał konferencję prasową. Prezes klubu, Sławomir Stempniewski ogłosił rozstanie z dotychczasowym szkoleniowcem:
Dzień po meczu trener Goncalo Feio przekazał sztabowi szkoleniowemu oraz zawodnikom informację, że nie będzie dalej prowadził pierwszego zespołu Radomiaka. W związku z tą decyzją klub był zmuszony do podjęcia szybkich działań, by zachować ciągłość procesów treningowych drużyny oraz przygotowań do następnego meczu.
Nowym trenerem drużyny z Radomia został Kiko Ramirez. Drużyna z Radomia znajduje się obecnie na 10. miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy.




