Bartosz Karcz, redaktor Gazety Krakowskiej, tłumaczy powód braku obecności drużyny z Krakowa na stadionie we Wrocławiu:
Ze strony Wisły był to już pewnego rodzaju krzyk rozpaczy. Nie pomagały przez te trzy lata różne akcje medialne, nie pomagały akcje klubu, wychodzenie na mecze z napisem „nierówne zasady gry”. […] Śląsk złamał regulaminy i nie wypełnił przepisów, które obowiązują w tej lidze, czyli nie udostępnił 5% biletów drużynie gości.
Dziennikarz podkreśla, że mimo nieprzyjechania na mecz, prezes Wisły Kraków będzie walczył o to, by „Biała Gwiazda” nie otrzymała walkowera:
Jarosław Królewski nie powiedział, że godzi się na walkower dla Wisły. Wisła będzie walczyć o to, żeby walkowera nie dostać. […] Przypuszczam, że będzie szła w kierunku udowodnienia tego, że Śląsk nie sprostał organizacyjnie temu spotkaniu, że zagrożone było bezpieczeństwo piłkarzy sztabu Wisły i dlatego na ten mecz nie pojechali.




