W Pałacu Prezydenckim rozpoczął się proces przeniesienia Okrągłego Stołu do Muzeum Historii Polski. Jak zapowiedział prezydent Karol Nawrocki, od 2027 roku historyczny mebel będzie udostępniony zwiedzającym w nowej siedzibie muzeum.
Niezależnie od tego, jak oceniamy Okrągły Stół, to z całą pewnością Pałac Prezydencki nie jest miejscem, w którym powinien on stać. Oddajemy go historii
– mówił.
Prezydent podkreślił, że decyzja ma wymiar symboliczny i zamyka pewien etap polskiej historii najnowszej.




