William Yang, pianista z USA, wykonał w finale Konkursu Chopinowskiego Koncert f-moll op. 21 i obowiązkowego Poloneza-fantazję op. 61. Pianista rozmawiał z dziennikarzami po swoim finałowym występie.
W rozmowie z dziennikarzami po finale Konkursu Chopinowskiego pianista opowiedział o swoich wrażeniach po występie, mówiąc o poczuciu ulgi i chęci zapamiętania dobrych momentów. Wyjaśnił, dlaczego wybrał Koncert f-moll — rzadziej wykonywany od koncertu e-moll — podkreślając jego wyjątkowe wyzwania i piękno. Odpowiadał na pytanie, czy wybór tego koncertu może świadczyć o bardziej lirycznej, poetyckiej naturze pianisty, o czym mówił w wywiadzie dla RADIA WNET juror konkursu John Allison. Yang mówił też o występie poprzedzonym Polonezem-fantazją.




