Drugiego dnia przesłuchań finałowych XIX Konkursu Chopinowskiego jako pierwsza na estradę wyszła pianistka z Japonii — Miyu Shindo. Po swoim występie artystka rozmawiała z dziennikarzami, dzieląc się emocjami po ostatnim etapie rywalizacji.
Posłuchaj Miyu Shindo – finalistki Konkursu Chopinowskiego
Japonka wykonała obowiązkowego Poloneza-fantazję op. 61 i Koncert e-moll op. 11.
Jestem bardzo zmęczona. Fizycznie przede wszystkim, ale było też bardzo trudnym zadaniem utrzymać koncentrację aż do teraz. Czuję olbrzymią ulgę i jestem bardzo szczęśliwa – powiedziała tuż po zejściu ze sceny.




