W Radiu Zet poseł Przemysław Wipler (Konfederacja) stwierdził, że jego ugrupowanie mogłoby rządzić z Koalicją Obywatelską. O możliwości zaistnienia takiego scenariusza Łukasz Jankowski rozmawia z innym posłem Konfederacji, Grzegorzem Płaczkiem.
Konfederacja z alternatywą i wobec PiS-u, i wobec Koalicji Obywatelskiej. Jedna partia rządzi obecnie, poprzednia partia rządziła przez 8 lat. Mamy negatywną ocenę zarówno wobec osiągnięć poprzedniego rządu, jak i obecnego
– mówi Płaczek.





