Po zakończeniu bitwy, Tadeusz Kościuszko wydał słynny okrzyk: Finis Poloniae. Jak mówi dr Krzysztof Jabłonka; polskiemu przywódcy udało się wyjść z bitwy z honorem. Przeżył ją, pomimo groźnego wypadku na koniu.
https://wnet.fm/2024/10/08/u-progu-120-lecia-urodzin-emmanuela-schlechtera-prof-adam-redzik-wielu-zachwycalo-sie-jego-umilowaniem-polskosci/




