Kryzys na polsko-białoruskiej granicy trwa. Oprócz oprócz wielkich grup migrantów, scen walki, prób niszczenia drutów kolczastych, armatek wodnych i gazu łzawiącego obserwujemy emocjonującą rozgrywkę dyplomatyczną wokół tego kryzysu. W audycji Studio Białoruskie, w jej centrum stawiamy opozycję białoruską, która ma do powiedzenia jedno: „Nic o nas bez nas”.
W środę miała miejsce druga rozmowa Angeli Merkel z Aleksandrem Łukaszenką. Strona europejska i białoruska mają wyznaczyć odpowiednich urzędników do rozwiązania problemów na granicy. Części migrantów ma też zostać umożliwiony przejazd do Niemiec, a negocjacje z reżimem mają zacząć się niezwłocznie. W tych rozmowach chodzi głównie o rozwiązanie kryzysu humanitarnego na granicy. Nie zmienia to jednak faktu, że rozmowy z Łukaszenką niepokoją białoruską opozycję.
„Jeśli Unia Europejska pójdzie na ustępstwo w stosunku do Łukaszenki, to będzie to zdrada narodu Białoruskiego” – mówi nam Paweł Latuszka, przewodniczący zarządu antykryzysowego, białoruski opozycjonista, członek rady koordynacyjnej.
![Studio Białoruskie – Paweł Latuszka o rozmowie Merkel z Łukaszenką: „Nic o nas bez nas” [Podcast] 17 listopada 2021](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F11%2Fstudio-bialoruskie-1-1.png&w=1920&q=75)



