Pierwszą nagrodę XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego Jury postanowiło wręczyć Bruce’owi Liu z Kanady. Drudzy byli ex aequo Kyohei Sorita z Japonii i Alexander Gadjiev z Włoch.
„Nie wiem co powiedzieć. Wszyscy marzyliśmy o graniu Chopina w Warszawie. Jestem zaszczycony decyzją jury.” – na gorąco skomentował Liu.
Jury zdecydowało o uhonorowaniu aż ośmiu uczestników. Na szóstym miejscu znalazł się JJ Jun Li Bui reprezentujący Kanadę, piąta była Leonora Armellini z Włoch, na czwartym miejscu uplasowali się Japonka Aimi Kobayashi i Polak Jakub Kuszlik. Trzecie miejsce zdobył Hiszpan Martin Garcia Garcia, którego Jury uznało również za najlepszego wykonawce koncertu. Drudzy byli ex aequo Kyohei Sorita z Japonii i Alexander Gadjiev z Włoch.
Laureatem pierwszej nagrody został Bruce (Xiaoyu) Liu!




