Rozmowy premierów V4 mają dotyczyć m.in. bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem UE i jej przyszłości, zwłaszcza po Brexicie.
Spotkanie premierów Polski Beaty Szydło, Czech Bohuslava Sobotki, Węgier Viktora Orbana i Słowacji Roberta Fico ma potrwać do godz. 12. Według rzecznika rządu Rafała Bochenka podczas spotkania omówione zostaną zarówno sprawy związane z funkcjonowanie UE jak i problemy typowo regionalne. Na godz. 12.10 zaplanowano konferencję prasową.
Bochenek podkreślił w środę, że za kilka dni odbędzie się kolejny szczyt Rady Europejskiej w Brukseli, a 25. marca – szczyt jubileuszowy w Rzymie z okazji 60. rocznicy podpisania traktatów rzymskich. Dlatego, dodał, rozmowy przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej będą dotyczyć także problemów europejskich.




