Przegrywamy z Argentyną, ale jest historyczny awans! Polska w fazie pucharowej!

Środowy mecz z Argentyną stał pod znakiem absolutnej dominacji drużyny Leo Messiego. Jednak korzystna sytuacja w grupie Polaków, dała nam długo wyczekiwany awans do 1/8 finału mistrzostw świata.

Mecz na Stadionie 974 był widowiskiem skrajnie jednostronnym. Polska nie była w stanie przeprowadzać poważnych ataków na bramkę rywali. Skupialiśmy się jedynie na grze defensywnej. Jednak i ona nie była na tyle skuteczna, aby zachować czyste konto. Bramki dla Argentyny zdobyli w 46. minucie Alexis Mac Allister oraz w 67. Julián Álvarez. Pierwsza bramka mogła paść już w pierwszej połowie, jednak rzut karny zmarnował Lionel Messi – zatrzymała go fantastyczna interwencja Wojciecha Szczęsnego.

Do ostatnich minut równolegle rozgrywanego spotkania Meksyku z Arabią Saudyjską, ci pierwsi prowadzili 2:0. Taki stan rzeczy powodował, że o awansie Polski czy też Meksyku decydował ranking fair play (znaczenie ma tutaj liczba żółtych i czerwonych kartek uzyskana przez daną drużynę. Jednak  Saudyjczycy w 95. minucie strzelili bramkę. Gorszy bilans bramek Meksyku zdecydował o awansie Polaków do 1/8 finału.

W niej zmierzymy się z reprezentacją Francji. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 16.