EURO 2020: Włosi mistrzami Europy

Drużyna z Półwyspu Apenińskiego po raz drugi w historii sięgnęła po tytuł najlepszego zespołu na Starym Kontynencie. Po 120 minutach był remis 1:1, serię rzutów karnych Squadra Azzura wygrała 3:2.

23:55

Włosi wygrywają serię rzutów karnych 3:2. W drużynie Anglii nie trafili Rashford i Sancho, zaś strzał Saki obronił Donnaruma. Po stronie Włochów „jedenastek nie wykorzystali Bellotti i Jorginho.

23:41

Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu. Mistrza Europy wyłonią rzuty karne.

22:58

Po 90 minutach na Wembley mamy remis 1:1. Wyrównującego gola dla Włoch zdobył Leonardo Bonucci ( 67).

21:50

Anglia do przerwy prowadzi z Włochami 1:0 po bramce Luke’a Shawa w 2 minucie spotkania.

20:33

Grzegorz Lato na antenie Radia WNET nie wskazuje swojego faworyta w dzisiejszym finale. Jak mówi: Chciałbym, żeby wygrał lepszy. Były prezes PZPN wyraża nadzieję, że w niedzielny wieczór nie dojdzie do sytuacji podobnej do prowokacji Marco Materazziego wobec Zinedine’a Zidane’a podczas finału MŚ 2006. Gość Studia EURO piętnuje postawę niektórych angielskich kibiców, którzy wygwizdali duński hymn, a następnie oślepiali za pomocą laserów. bramkarza rywali Kaspera Schmeichela.

19:59

Wieloletnia korespondentka polskich mediów we Włoszech Katarzyna Koziarz w Studio EURO relacjonuje, że na Półwyspie Apenińskim przed finałem EURO jest bardzo spokojnie, dominuje przekonanie że to na Anglikach będzie spoczywać znacznie większa presja.

19:55

Poza kadrą meczową reprezentacji Anglii znalazł się pomocnik Manchesteru City Phil Foden. Zawodnik nie zdążył wyleczyć urazu stopy.

19:45

Selekcjonerzy obu zespołów podali składy na mecz finałowy mistrzostw Europy.

19:24

W Studio Euro były napastnik reprezentacji Polski, a także m.in. Wisły Kraków i Celticu Glasgow Maciej Żurawski ocenia, że obaj finaliści mistrzostw Europy posiadają zespoły kompletne. Mimo to, lepsza, dzięki indywidualnościom, jest reprezentacja Anglii. Sprzyjać jej będzie również fakt gry na własnym stadionie. Zdaniem Macieja Żurawskiego piękno kończących się mistrzostw bierze się z tego, że zaspokajają one pandemiczną tęsknotę za wielkimi sportowymi emocjami.

18:12

Dziennikarz Canal+ Rafał Nahorny w Radiu WNET relacjonuje, że angielscy kibice niemalże żądają zwycięstwa w mistrzostwach Europy.  Jak ocenia, zespół Garetha Southgate jest znakomicie przygotowany do wygrania turnieju, sposób gry w poprzednich meczach podporządkował temu nadrzędnemu celowi.

17:45

Tomasz Listkiewicz z perspektywy kilku tygodni podsumowuje występ reprezentacji Polski na EURO 2020. Przypuszcza, że Paulo Sousa nie umiał dostosować taktyki do zawodników.

17:26

Gość Studia EURO powraca do tematu rzutu karnego w meczu Anglia-Dania. Wskazuje, że wytyczne UEFA każą ograniczać sprawdzanie decyzji sędziów VAR przez arbitra głównego do absolutnego minimum.

17:21

W Studio EURO Tomasz Listkiewicz ocenia, że w ostatnim meczu EURO 2o2o zagrają faktycznie najlepsze zespoły turnieju. Opowiada o tym, jak odbierano mistrzostwa Europy w Hiszpanii. Jak wskazuje, poszczególne wydarzenia były rozmaicie interpretowane w zależności od regionu. Zdaniem sędziego Listkiewicza, reprezentacja Hiszpanii szybko wróci do grupy zespołów walczących o sukcesy na wielkich turniejach.

17:06

„The Sunday Times”: Były takie czasy, kiedy mecz piłkarski, nawet bardzo ważny, nie trafiał do działu opinii >The Sunday Times<. Tym razem jest inaczej. Dzisiejszy finał Euro 2020 pomiędzy Anglią a Włochami jest wydarzeniem narodowym i powinien być tak traktowany. Piłka nożna nie jest już tylko grą dla mężczyzn i tylko przez nich uprawianą. Jej atrakcyjność dociera do całego społeczeństwa”

16:45

Już za nieco ponad kwadrans w Radiu WNET rozpoczniemy przedmeczowe Studio EURO.

16:40

Książę William: Gareth, Harry i wszyscy pozostali członkowie reprezentacji Anglii znajdujący się na boisku i poza nim, życzę wam wszystkiego najlepszego dzisiejszego wieczoru. Naprawdę nie mogę uwierzyć, że to się dzieje. To ekscytujące. Wydobywacie z Anglii to, co najlepsze. Wszyscy jesteśmy dziś z wami. Cały kraj was wspiera

16:38

Obrońca reprezentacji Włoch Giorgio Chiellini dla Sky Sports: Rezerwowi Anglii sami mogliby dotrzeć do finału Euro 2020. To reprezentacja złożona z naprawdę niesamowitych zawodników.