EURO 2020 [NA ŻYWO]: Anglia wyrzuca Niemców z turnieju

Podopieczni Garetha Southgate’a wygrywają 2:0. Szwecja przegrywa z Ukrainą 1:2.

Ukraina wygrywa ze Szwecją 2:1 po golu Artema Dowbyka (120+1′).

Po pierwszej części dogrywki utrzymuje się remis.

22:52

Do końca czasu podstawowego utrzymuje się remis 1:1.

21:51

Do przerwy Szwecja remisuje z Ukrainą 1:1 po golach Ołeksandra Zinczenki (27′) i Emila Forsberga (43′).

20.16

Składy na mecz Szwecja-Ukraina.

19.56

Anglia wygrywa z Niemcami 2:0. W drugiej połowie bramki zdobyli: Raheem Sterling (75′) i Harry Kane (86′).

18. 51

Do przerwy w Londynie remis 0:0.

17:07

Składy na mecz Anglia-Niemcy.

13:53

Były napastnik i selekcjoner reprezentacji Niemiec Juergen Klinsmann: W dzisiejszym meczu nie chodzi o to, żeby dobrze zagrać – nikt potem nie będzie tego pamiętać – chodzi o to, aby awansować do ćwierćfinału.

13:48

Francuski obrońca Raphael Varane:  Porażka ze Szwajcarią to dla nas ogromne rozczarowane. Przespaliśmy kompletnie pierwszą połowę. Zabrakło nam wszystkiego.

13:11

Kylian Mbappe po meczu ze Szwajcarią, w którym spudłował podczas serii rzutów karnych:  Smutek po odpadnięciu jest ogromny (…). Przepraszam za tego karnego. Chciałem pomóc drużynie, ale zawiodłem.

10:44

Francuski dziennik „L’Equipe” po porażce ze Szwajcarią: To był niewiarygodny i niezwykły mecz, po którym Francuzi i ich kibice mogą tylko płakać. Francja jest panującym mistrzem świata, była faworytem turnieju, ale w poniedziałek otrzymała mocny cios, który zakończył się porażką ze Szwajcarią

08:42

We wczorajszym meczu do historii przeszedł chorwacki skrzydłowy Mislav Orsić. Jako pierwszy rezerwowy na mistrzostwach Europy zanotował bramkę i asystę.

23:46

Szwajcaria sensacyjnie awansuje do ćwierćfinału, wygrywając serię rzutów karnych 5:4. O zwycięstwie Helwetów zdecydowała obrona Yana Sommera przy strzale Kyliana Mbappe.

23;31

Mecz Francja-Szwajcaria rozstrzygną rzuty karne.

22:54

Drugi poniedziałkowy mecz również zakończy się dogrywką. W regulaminowym czasie gry. Francja remisuje z Szwajcarią 3:3. W drugiej połowie bramki zdobyli: Karim Benzema ( 57,59), Paul Pogba ( 75). oraz Haris Seferović ( 81) i Mario Gavranović ( 90)

21:48

Francja niespodziewanie przegrywa ze Szwajcarią 0:1. Hugo Llorisa w 15 minucie pokonał Haris Seferović. Mistrzowie świata jeszcze nie stworzyli poważnego zagrożenia pod bramką Yana Sommera.

20:35

Po pasjonującym widowisku Hiszpania eliminuje z turnieju Chorwację, wygrywając 5:3. Decydujące o zwycięstwie bramki zdobyli: Alvaro Morata (100) i Mikel Oyarzabal (103).

20:03

Składy na mecz Francja-Szwajcaria.

19:55

W meczu Chorwacja-Hiszpania czekamy na dogrywkę.  Po 90 minutach mamy wynik 3:3. Dla Chorwacji gole w drugiej połowie zdobyli: Mislav Orsić ( 84), i Mario Pasalić ( 90+2). Dla zespołu z Półwyspu Iberyjksiego trafili: Cesar Azpilicueta ( 57)  i Ferran Torres ( 77)

18:46

Do przerwy Chorwacja remisuje z Hiszpanią 1:1 po samobójczym golu Unaia Simona ( 20) i trafieniu Paulo Sarabii ( 38)

17:05

Składy na mecz Chorwacja-Hiszpania.

14:42

Skrzydłowy reprezentacji Hiszpanii Ferran Torres: Chorwacja jest wicemistrzem świata, czołową drużyną, więc wiemy, że będą trudnymi przeciwnikami. Zwycięstwo zależy od naszej ciężkiej pracy.

14:39

Obrońca reprezentacji Chorwacji Domagoj Vida przed meczem z Hiszpanią: Będziemy musieli ciężko pracować, aby spróbować ich pokonać. Musimy zachować spokój, dopóki oni mają piłkę. Kiedy mamy piłkę, musimy szybko kontratakować. Nie lubią nie mieć piłki, więc będziemy musieli to jak najlepiej wykorzystać.

12:57

Wątpliwy jest udział francuskich obrońców Lucasa Hernandeza i Luki Digne’a w meczu 1/8 finału przeciwko Szwajcarii.

12:35

Holenderski obrońca Mathijs de Ligt, który dostał czerwoną kartkę w meczu z Czechami ( 0:2): Oczywiście, że czuję się podle, bo odpadamy przeze mnie. Coś takiego nie powinno mi się przydarzyć.

11:48

Belgowie okupili zwycięstwo z Portugalią kontuzjami dwóch czołowych zawodników. Eden Hazard doznał lekkiego urazu mięśniowego, zaś Kevin de Bruyne schodził z boiska z kontuzjowaną kostką. Występ tego drugiego w ćwierćfinale przeciwko Włochom jest wątpliwy. Jak powiedział selekcjoner Roberto Martinez: Będziemy potrzebować prawdopodobnie 48 godzin, aby dowiedzieć się, jak poważne są te urazy. Atak na kostkę Kevin De Bruyne był naprawdę brutalny, ale zobaczymy, w tym momencie nie otrzymaliśmy żadnej diagnozy medycznej z działu medycznego. Eden Hazard doznał zaś typowego urazu mięśniowego

11:10

Tytuł na okładce hiszpańskiego dziennika „AS” przed meczem z Chorwacją: Musicie wygrać, tak tak tak!

22:56

W drugiej połowie, pomimo prób Portugalczyków, wynik nie ulega zmianie i to drużyna Roberto Martineza gra dalej.

21:48

Do przerwy Belgia prowadzi z Portugalią 1:0. Bramkę zdobył Thorgan Hazard ( 42 ).

20:15

Składy na mecz Belgia-Portugalia.

19:55

Holandia przegrywa z Czechami 0:2 po golach Tomasa Holesa ( 68 ) i Patricka Schicka ( 80). Do zwycięstwa Czechów przyczyniła się czerwona kartka dla Matthijsa de Ligta (55) oraz to, że podopieczni Jaroslava Silhavego wyłączyli lidera holenderskiej drugiej linii, Georginio Wijnalduma.

Ćwierćfinałowym rywalem Czechów będą Duńczycy.

18:47

D0 przerwy w Budapeszcie remis 0:0.

18:00

Składy na mecz Holandia-Czechy

11:31

Dalszy ciąg problemów z koronawirusem na EURO 2020. Z powodu zakażenia wykluczony jest udział Chorwata Ivana Perisicia w poniedziałkowym meczu 1/8 finału przeciwko Hiszpanii.

23:35

Po dogrywce Włosi pokonują Austriaków 2:1.  Bramki zdobyli Federico Chiesa ( 95), Matteo Pessina (105) i Sasza Kalajdźić ( 114).

22:55

Do wyłonienia zwycięzcy meczu Włochy-Austria. konieczna będzie dogrywka.

21:48

20:09

Składy na mecz Włochy-Austria.

19:55

W drugich 45 minutach Dania dorzuciła jeszcze trzy bramki. Strzelcami byli: Dolberg ( 47), Maehle ( 88) i Braithwaite ( 90+6). W ćwierćfinale podopieczni Kaspera Hjulmanda zmierzą się ze zwycięzcą meczu Holandia-Czechy.

18:48

Dania do przerwy prowadzi z Walią 1:0 po golu Kaspera Dolberga w 27 minucie.

17:35

Dania i Walia mierzyły się do tej pory dziesięciokrotnie.  Duńczycy wygrali 6 meczów, 4 razy schodzili z boiska pokonani.  Obie reprezentacje jeszcze nie grały ze sobą na imprezie rangi mistrzowskiej.

17:28

Selekcjoner reprezentacji Walii Robert Page: Oczywiście, to punkt kulminacyjny mojej kariery szkoleniowej i jak na razie jej szczytowe osiągnięcie. Zdecydowanie. Dlatego, tak jak piłkarze, jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać pierwszego gwizdka.

17:24

Gareth Bale przed meczem z Danią:  To jasne, że nie możemy się doczekać. Gdyby było inaczej, to po prostu nie powinno nas tu być. Właśnie dla takich meczów gra się w piłkę