EURO 2020: reprezentacja Polski odpada z turnieju. W grupie F odpadają Węgry

Na koniec pierwszej fazy turnieju awans, kosztem Madziarów zapewniły sobie Niemcy i Portugalia.

23;49

Robert Lewandowski: Jestem zawiedziony tym, że odpadliśmy po fazie grupowej. Mój kontrakt kończy się wraz z końcem eliminacji do MŚ. W tym czasie będę czekał na nowego prezesa związku z nadzieją, że będę mógł kontynuować rozwój tej drużyny. […] Jestem zawiedziony tym, że odpadliśmy po fazie grupowej. Mój kontrakt kończy się wraz z końcem eliminacji do MŚ. W tym czasie będę czekał na nowego prezesa związku z nadzieją, że będę mógł kontynuować rozwój tej drużyny

23:48

Paulo Sousa po meczu ze Szwecją: Jestem zawiedziony tym, że odpadliśmy po fazie grupowej. Mój kontrakt kończy się wraz z końcem eliminacji do MŚ. W tym czasie będę czekał na nowego prezesa związku z nadzieją, że będę mógł kontynuować rozwój tej drużyny

23:00

W grupie F dwa remisy. Niemcy ostatecznie nie ulegli Węgrom, mimo że ci dwukrotnie obejmowali prowadzenie. W drugiej połowie najpierw wyrównał Kai Havertz (66), a potem na gola Andrasa Schaefera ( 68) odpowiedział Leon Goretzka (84)

21:50

Do przerwy niespodzianka w Monachium. Niemcy przegrywają z Węgrami 0:1 po golu Adama Szalaia w 11 minucie.  Z kolei w Budapeszcie Francja remisuje z Portugalią 1;1. Pierwszego gola zdobył z rzutu karnego Cristiano Ronaldo ( 30). Wyrównał, także z „jedenstki”, Karim Benzema ( 45+2)

20:27

Składy na mecz Niemcy-Węgry.

20:20

20:13

Przegrany mecz Polski ze Szwecją komentuje w Radiu WNET były napastnik Amiki Wronki i FC Porto Grzegorz Mielcarski. Ubolewa nad tym, że nie udało się wykorzystać kilku szans na zdobycie gola w drugiej połowie. Podkreśla, że drużyna Paulo Sousy powoli, ale jednak się rozwija. Ekspert przestrzega przed opieraniem całej gry reprezentacji Polski na Robercie Lewandowskim.

20:10

20:05

Składy na mecz Portugalia-Francja.

20:01

W drugim meczu grupy E Słowacja uległa Hiszpanii 0:5. W drugiej połowie bramki zdobyli: Paulo Sarabia ( 56), Ferran Torres ( 67), i Juraj Kucka ( 71-samobójcza).

W grupie E zwycięża Szwecja ( 7 pkt) przed Hiszpanią (5), Słowacją ( 3) i Polską (1).

19:55

Koniec nadziei biało-czerwonych na awans do 1/8 finału. W drugiej połowie bramkę dorzucił rozgrywający znakomite spotkanie Forsberg ( 59). Następnie dwa gole zdobył Robert Lewandowski ( 61,84). Rozpaczliwie szukających zwycięskiej bramki podopiecznych Paulo Sousy w 4 minucie doliczonego czasu gry pogrążył Victor Claesson.

18:48

Do przerwy Szwecja prowadzi z Polską po golu Emila Forsberga w 2 minucie spotkania. Słowacja przegrywa z Hiszpanią 0:2 ( Dubravka 30-samobójcza, Laporte 45+3)

17:00

Skład Polaków na mecz ze Szwecją.

15:21

Szwedzki dziennik „Expressen”: Kozłowski jest tajną bronią Polaków, a to, co pokazał w meczu z Hiszpanią, było imponujące. Bywa nazywany „polskim Pogbą” i na to zasługuje.

15:00

W wejściu Studia EURO o 14.50 powiew optymizmu ze strony Piotra Chołdrycha przed meczem ze Szwecją. Ponadto analiza sytuacji w grupie F, której mecze rozpoczną się o 21.

13:57

Sztab medyczny reprezentacji Polski wykluczył możliwość występu Jakuba Modera w meczu ze Szwecją.

12:45

Gościem kolejnego wydania Studio EURO jest redaktor portalu Sport.pl, Dawid Szymczak. Dziennikarz relacjonuje, że na ostatnim treningu reprezentacji Polski w Sopocie panowała pogoda niemalże tropikalna. Podobnych warunków należy spodziewać się podczas meczu w Sankt Petersburgu. Jak ocenia Dawid Szymczak, fakt, iż w meczu przeciwko Szwedom nie będzie miejsca na żadne kalkulacje, może stanowić korzystną okoliczność dla polskiego zespołu.

12:24

Selekcjoner reprezentacji Szwecji Janne Andersson: Chcemy go [ mecz – przyp. red.] wygrać. A chcemy wygrać przede wszystkim dlatego, by mieć jeden dzień więcej na odpoczynek.  […] Polska myśli, że zagramy z kontrataku, tak? No to niech tak myśli.

12:21

Rosyjski portal Championat.com: Niestabilnej reprezentacji Polski trudno będzie liczyć na wiele. […] Ryzyko, że będą ostatni  [ w grupie – przyp. red.]  jest dość duże, głównie – z powodu nieprzekonującej gry.

12:00

Były prezes PZPN Grzegorz Lato o meczu ze Szwecją: Wygramy 1:0 po ciężkiej walce. Stawiam, że będzie 1:0. Ten mecz to nie będą przelewki. Z nimi zawsze grało nam się ciężko,