EURO 2020 : grupę C wygrywa Anglia przed Chorwacją

Na trzecie miejsce spadają Czechy. Ich awans do 1/8 finału jest już pewny.

23:08

W Studio EURO wtorkowe mecze podsumował Piotr Chołdrych.

22:50

W drugiej połowie wynik meczu Czechy-Anglia nie uległ zmianie, za to Chorwacja właśnie w drugich 45 minutach zapewniła sobie zwycięstwo, dzięki golom Luki Modricia (’62) i Ivana Perisicia ( 77″). Pierwsze miejsce w grupie C zajmuje Anglia ( 7 pkt) przed Chorwacją ( 4), Czechami ( 4 ) i Szkocją ( 1 )

21:48

Przerwa w meczach grupy C. Anglia prowadzi z Czechami 1:0 po golu Raheema Sterlinga (12′). W meczu Chorwacja-Szkocja remis 1:1 ( Ivan Vlasić 17′- Callum McGregor 42′ )

20:28

Składy na mecze: Czechy-Anglia i Chorwacja-Szkocja.

16:17

Prezydent Andrzej Duda przed meczem ze Szwecją: Zawsze kibicuję za naszymi i wierzę w to, że wygrają.

16:09

Rząd brytyjski poinformował, że od meczów półfinałowych EURO 2020 na londyński stadion Wembley będzie mogło wejść ponad 60 tys. kibiców. Od początku turnieju limit wynosi 22,5 tys.

14:12

13:10

W związku z zaplanowanymi na wtorek meczami ostatniej kolejki grupy D,   w Studio EURO dziennikarz Polsat Sport Marcin Kalita szczegółowo omawia aktualną sytuację w reprezentacji Czech. Mocnymi punktami tej drużyny są przede wszystkim: najlepszy strzelec Patrick Schick ( jak do tej pory 3 gole w EURO 2020), oraz obrońca Ondřej Čelůstka.

12:57

W dzisiejszym meczu Czechy-Anglia nie zagrają Mason Mount i Ben Chillwel, którzy po meczu ze Szkocją mieli bliski kontakt z zakażonym koronawirusem Billym Gilmourem. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeiu angielskiej federacji : Cały skład był badany na koronawirusa w poniedziałek popołudniu i wszystkie testy wyszły negatywne. Musimy się jednak trzymać protokołu i reżimu, pozostając w kontakcie z PHE ( Public Health England).

12:05

UEFA odrzuciła wniosek władz Monachium o zgodę na podświetlenie stadionu Allianz Arena barwami tęczy podczas meczu reprezentacji Niemiec z Węgrami.

11:12

Rosyjski portal „Sowieckij Sport”:  Reprezentacja kierowana przez Czerczesowa po raz kolejny pokazała, że nie ma planu B. Nie zdołała się przestroić i otrzymała to, na co zasłużyła. O skali klęski mówi fakt, że Duńczycy nigdy na dużych mistrzostwach nie uzyskiwali więcej niż dwóch goli. A tu od razu cztery…

23:20

Rywalizację w grupie B wygrywa Belgia z 9 punktami. Awans z drugiego miejsca zapewnia sobie Dania (3). Taką samą zdobycz punktową mają Finowie i Rosjanie. Ci pierwsi mają jeszcze minimalne szanse na awans do 1/8 finału.

22:50

Grzegorz Milko w Studio EURO podsumowuje mecze Dania-Rosja 4:1 ( Damsgard 38′, Poulsen 59′, Christensen 80′, Maehle 82′ – Dziuba 70′ – k ) oraz Finlandia-Belgia 0:2 ( Vermaelen 75′, Lukaku 81′)

21:45

Do przerwy Dania prowadzi z Rosją 1:0. Gola w 38 minucie zdobył Mikkel Damsgard.  Finlandia remisuje z Belgią 0:0.

21:00

Składy na mecze Finlandia-Belgia i Rosja-Dania.

19:50

Dobiegła końca rywalizacja w grupie C. W drugiej połowie wynik starcia Ukraina-Austria nie uległ zmianie.  Za to w meczu Holandia-Macedonia Północna padły jeszcze dwa gole. Zdobył je Georginio Wijnaldum ( 51′, 58′). Grupę z kompletem 9 punktów wygrywa Holandia, przed Austrią ( 6), Ukrainą ( 3) i Macedonią Północną ( 0).

18:50

Holandia prowadzi z Macedonią Płn 1:0 po golu Memphisa Depaya ( 24′). Austria prowadzi z Ukrainą 1:o. Bramkę zdobył Christoph Baumgartner ( 21′).

17:57

W Studio EURO zapowiedź meczów rozpoczynających się o godz. 18. Tomasz Lach komentuje skład reprezentacji Holandii. Ocenia, że dwie zmiany nie są większym zaskoczeniem.  Dziennikarz przedstawia też swoją prognozę na mecze Dania-Rosja i Finlandia-Belgia. Sądzi, że Duńczycy prezentują się na miarę awansu do 1/8 finału.

17:09

Składy na mecze Ukraina-Austria i Macedonia Północna-Holandia.

16:53

W Studio EURO Grzegorz Milko mówi o sytuacji w polskiej kadrze przed meczem ze Szwecją. Zagrożony jest udział Jakuba Modera, zaś Łukasz Fabiański w ogóle nie jest gotowy do gry.

15:38

Z powodu kontuzji wykluczony jest dalszy udział w turnieju skrzydłowego reprezentacji Francji Ousmane’a Dembele.

15:12

Kasper Hamalainen mówi o szansach Finlandii na wyjście z grupy. Ocenia, że Skandynawowie mają szansę zdobyć punkty w meczu przeciwko Belgii.

Były pomocnik m.in. Lecha Poznań i Legii Warszawa wypowiada się również na temat reprezentacji Polski. Wspomina zawodników naszej kadry, z którymi grał w Poznaniu. Wyraża zadowolenie z dynamicznego rozwoju ich karier.

13:35

Tymoteusz Puchacz na konferencji prasowej: Spełniają się moje najskrytsze marzenia. Nie pompuje balonika. Dziś to dla mnie normalność, że trenuję z najlepszymi piłkarzami. Muszę mieć takie podejście, bo inaczej można oszaleć.

11:50

Pomocnik reprezentacji Szkocji Billy Gilmour otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.  Jego udział we wtorkowym meczu z Chorwacją jest wykluczony.

11:35

11:22

11:17

Z oficjalnych statystyk UEFA wynika, że najintensywniej biegającym piłkarzem reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy jak do tej pory jest Piotr Zieliński. Pomocnik Napoli w dwóch meczach przebiegł 21,9 km.

11:15

UEFA wyznaczyła sędziego zaplanowanego na środę meczu Polska-Szwecja. Będzie nim Anglik Michael Oliver.