Podczas konferencji prasowej w środę premier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na potrzebę odbudowy systemu służby zdrowia
Chcemy nie tylko przesunąć dodatkowe środki na finansowanie i zakup sprzętu, ale przede wszystkim razem z ministrem Niedzielskim kładziemy nacisk na szkolenie niezwykle ważnej kadry medycznej.
Przewidziane są dodatki dla personelu niemedycznego.
Dla pań salowych, panów noszowych, kierowców karetek, pracowników transportu medycznego – dla wszystkich, którzy mają przepracowane co najmniej 21 dni w obszarze covidowym postanowiliśmy przekazać jednorazowy dodatek w wys. 5 tys. zł.



