Profesor Włodzimierz Korab-Karpowicz mówi, że problemu epidemii koronawirusa nie należy rozpatrywać jedynie pod względem medycznym. Ubolewa nad złą, jego zdaniem, strategią zwalczania epidemii, jaką cały czas realizuje państwo polskie. Zwraca uwagę, że jego pogląd przyjmuje coraz więcej naukowców.
Gdyby nasi rządzący w kwietniu posłuchali tego co mówię, bylibyśmy w zupełnie innym miejscu. Niestety nadal brniemy w ślepą uliczkę. Cieszę się jednak, że coraz więcej lekarzy się budzi.
Politolog podkreśla, że zadowoleniem przyjął zapewnienie premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że szczepienia przeciwko SARS-Cov-2 będą całkowicie dobrowolne.





