Adam Niedzielski mówi na konferencji, że w październiku głównym problemem okazała się być eskalacja zachorowań. Z tygodnia na tydzień mieliśmy do czynienia z podwajaniem się liczby zachorowań.
Mamy do czynienia z wielkim projektem rozbudowy infrastruktury.
Baza łóżek w szpitalach (nie licząc tymczasowych) dochodzi do 27 tys., a ma docelowo osiągnąć 30-35 tys. W listopadzie potrzeba sformułowania tzw. piramidy leczenia pacjenta. Obecnie rząd chce wzmocnić fundament tej piramidy, czyli podstawową opiekę nad pacjentem chorym na Covid-19. Wprowadzane są izolatoria oraz system opieki domowej.
Doszliśmy do poziomu 6 tys. łóżek w izolatoriach. W ciągu tygodnia dojdziemy do 10 tys.




