Waldemar Kraska mówi, że sytuacja epidemiczna w Polsce jest bardzo poważna. Zapowiada utworzenie sieci 16 szpitali koordynacyjnym w całym kraju, po jednym na województwo. Ma ono na celu rozwianie wątpliwości dotyczących tego, gdzie należy kierować zakażonych pacjentów.
Podejmujemy kroki mające na celu ulepszenie naszej strategii. Niepokoi nas wzrost liczby osób starszych trafiających do szpitali. Co prawda mamy bufor wolnych łóżek, ale musimy myśleć perspektywicznie.
Zdaniem wiceministra zdrowia wzrost potwierdzonych zakażeń jest związany m.in. z coraz niższą temperaturą powietrza.





