Bardzo dużo chorób przewlekłych ma populacja amerykańska.
Dr Małgorzata Gajda zauważa, że śmiertelność koronawirusa w Stanach utrzymuje się na poziomie 5%, co nie jest wynikiem złym biorąc pod uwagę fakt, że aż 30% amerykańskich pacjentów jest chorych przewlekle. Jej zdaniem, system ochrony zdrowia radzi sobie z epidemią bardzo dobrze. Przy ocenie sposobu, w jakim USA radzą sobie z epidemią, należy, zdaniem Małgorzaty Gajdy, wziąć pod uwagę niezbyt wysoką liczbę łóżek szpitalnych w tym kraju. Zamknięte są restauracje i większość sklepów. Także centra medyczne ograniczyły swą działalność. Opieka zdrowotna skupia się na koronawirusie.
Rozmówczyni Magdaleny Uchaniuk-Gadowskiej opisuje nastroje społeczne w USA. Wielu Amerykanów chciałoby już wrócić do normalnego życia. Jak dalej mówi Małgorzata Gajda, amerykańskie szkoły nie zostaną otwarte w tym roku szkolnym.





