Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rada Ministrów podjęła decyzję o zamknięciu wszystkich szkół i uczelni wyższych na terenie całego kraju. Zapowiedział, że placówki będą otwarte do końca tygodnia tak, by umożliwić rodzicom zapewnienie opieki nad dziećmi.
Najlepszym wyjściem dla dzieci jest niewychodzenie z domu. Powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich, a takimi są placówki oświatowe. Dlatego podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, a także szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku.
Jak dodał prezes Rady Ministrów:
Koronawirus testuje zarówno naszą odporność fizyczną, jak i psychiczną. Nie ma powodu do dokonywania ogromnych zakupów. Nasza sytuacja jest daleka od paniki. Apeluje o rozwagę, o godne podejście do tego problemu, również od strony odpowiedzialności za innych. To test, który musimy przejść jako społeczeństwo



