Teraz na antenie:
Radio Wnet
Kościół

Ks. Tadeusz Solski: Cel jest jeden – pielgrzymowanie i doświadczanie Pana Boga na swój sposób

"Każdy ma swój sposób na doświadczenia Pana Boga. My mamy też taką możliwość, że przychodzi okres wakacyjny, siadamy na rower i kręcimy" - o pielgrzymce do Ostrej Bramy ks. Tadeusz Solski
Ks. Tadeusz Solski: Cel jest jeden – pielgrzymowanie i doświadczanie Pana Boga na swój sposób

Fot. Lech R. Rustecki

 

 

Cel wiadomo jest jeden, jest to pielgrzymowanie, czyli nasze spotkanie z Panem Bogiem, w sposób inny niż doświadczamy tego na codzień.

Ksiądz Tadeusz Solski goścć”Poranka WNET” mówi o rowerowej pielgrzymce z Tomaszowa Lubelskiego do Ostrej Bramy w Wilnie – „Każdy ma swój sposób na doświadczenie pana Boga w swoim życiu i my mamy też taką możliwość, że kiedy przychodzi okres wakacyjny, kiedy przychodzą urlopy, siadamy na rower i kręcimy”. Do tej pory pielgrzymi jeździli głównie do Częstochowy, czy na Jasną Górę, dziennie pokonując 180-200 km dziennie. Po 6-ciu latach pielgrzymek po Polsce, pojawiło się w sercu parafianina z Kęt pragnienie pielgrzymki do Ostrej Bramy w Wilnie. Jak dodaje ks. Tomasz Solski:

Szekspir pod gwiazdami

Ta pielgrzymka jest dla nas czymś nowym, można powiedzieć jest to przecieranie szlaków, tras, nowe doświadczenie.

M.N.

 

Przeczytaj więcej

Krystian Kratiuk: list Episkopatu ws. judaizmu jest bardzo niejasny, nie wiadomo do kogo go kierowano
Krystian Kratiuk: list Episkopatu ws. judaizmu jest bardzo niejasny, nie wiadomo do kogo go kierowano
Ks. prof. Chrostowski krytycznie o liście KEP: Wymuszony i problematyczny
Ks. prof. Chrostowski krytycznie o liście KEP: Wymuszony i problematyczny
Film „Maryja. Matka Papieża” już od 17 kwietnia w polskich kinach
Film „Maryja. Matka Papieża” już od 17 kwietnia w polskich kinach