Do Polski z wizytą przyjechał arcybiskup Lahore – Sebastian Franciszek Shaw. 28 października obchodziliśmy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji Papieska Misja Pomoc Kościołowi w Potrzebie zorganizowała zbiórkę dla osób potrzebujących wsparcia w tym kraju. SMS RATUJE pod numer 72405 działa nadal. Arcybiskup postanowił jak najszybciej odwiedzić nasz kraj. We wtorek w Warszawie podzielił się z polskimi dziennikarzami informacjami z Pakistanu, które najbardziej interesują Polaków i Europejczyków.
Asia Bibi ciągle przebywa pod opieką rządu. Choć wydaje się to dziwne, najbardziej bezpiecznym miejscem było dla niej więzienie. – Mamy uznanie dla trzech sędziów, którzy podjęli się wydania orzeczenia i wydali dobry dla Asi Bibi wyrok. Z drugiej strony wiemy, że imamowie wydali zalecenie dla wszystkich muzułmanów, którzy są w ich pobliżu (ogrodnicy, kucharze i inne służby) mają nakazane, żeby ich zabili – mówił ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Siedmiu lub ośmiu sędziów omówiło udziału w orzekaniu, ale sędzia pakistańskiego sądu najwyższego nie wycofał się.
Pamiętamy, jak kilka lat temu gubernator Pendżabu został zabity przez swojego kierowcę, po tym, jak stawał w obronie Asi. Kierowca został bohaterem islamu.
Arcybiskup Sebastian Franciszek Shaw powiedział, że zależy mu na tym, żeby wszyscy zrozumieli, że Pakistan jest wspólną ziemią muzułmanów i chrześcijan, którzy żyja tam razem. – Chcemy pokojowej egzystencji – mówił.




