Takie domy są efektem programu ministerialnego. W Skwierzynie dom seniora działa od dwóch lat. – Zorganizowaliśmy I Ogólnopolski przegląd domów seniora, głównie po to by się spotkać i wymienić doświadczeniami – mówiła Agata Smoleń, kierownik Domu „Wigor-Senior”.
Nasza rozmówczyni zapewniała, że z takiej działalności płyną same profity – Łączymy pokolenia. Z osobami starszymi pracują młodzi wolontariusze, odwiedzają ich dzieci, wnosząc wiele radości.A my w zamian za to możemy czerpać z ich bagażu doświadczeń.
W Skwierzynie powstało również Stowarzyszenie „Zielona Przystań”, ponieważ pracownicy chcieli zrobić coś więcej niż obligatoryjnie działania pomocy społecznej. Organizuje się tam wyjazdy i spotkania, aktywizując przy tym osoby bezrobotne. Osoby starsze są tu aktywne, dzięki temu, że gmina stwarza możliwości ku temu.
![Dlaczego Dom „Senior – Wigor” w Skwierzynie jest niezwykły? Tam łączą się pokolenia, które mają jeden cel [VIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F08%2FSmole%C5%84-Agata-1.jpg&w=1920&q=75)




