– Takiej klęski jeszcze tutaj nie było. Żyjemy na granicy puszczy noteckiej, gdzie jest 183 tys. hektarów lasów. Dzięki Bogu jeszcze nie doszło do pożarów, chociaż w okolicach Gorzowa spaliło się już 4 hektary lasu. Boimy się i czekamy na deszcz.
Ale są też dobre wiadomości ze Skwierzyny. Poziom bezrobocia w ostatnich latach w naszej gminie spadł znacząco. Jest to wynik nowo powstałych miejsc pracy i powołania Centrum Integracji Społecznej. Podobnie jak w innych miastach Wielkopolski problemem stał się brak rąk do pracy. – To nasze położenie, czyli bliskość województwa Wielkopolskiego z granicą niemiecką, sprawia, że jest duże zainteresowanie wśród inwestorów zagranicznych. – wyjaśniał nasz gość.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
![Burmistrz Skwierzyny: Około trzech tys. hektarów upraw rolnych zdewastowanych przez suszę! [WIDEO]](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fpanel.wnet.fm%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F08%2FHo%C5%82ownia-Les%C5%82aw-2.jpg&w=1920&q=75)




