Teraz na antenie:
Radio Wnet
Kościół

Światowe Dni Młodzieży w 2022 roku odbędą się poza Europą

Przewodniczący Czeskiej Konferencji Biskupiej, kard. Dominik Duka OP przekazał informację ze Stolicy Apostolskiej, iż Ojciec Święty postanowił, by ŚDM w roku 2022 odbywał się poza Europą.
Światowe Dni Młodzieży w 2022 roku odbędą się poza Europą

Światowe Dni Młodzieży w Rzymie w 2000 roku. Fot. Sporki (CC BY-SA 3.0) Wikimedia Commons

Tym samym upadła zgłaszana przez czeski Kościół kandydatura Pragi jako gospodarza tego spotkania. Kard. Duka podziękował wszystkim, którzy wspierali kandydaturę stolicy Czech i gotowi byli współpracować w organizacji tego spotkania. „Wierzymy, że będziemy mogli wykorzystać zdobyte doświadczenia i kontakty”- stwierdził kard. Duka.

Najbliższe, trzydzieste czwarte, Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r.

 

WJB, źródło: KAI

Szekspir pod gwiazdami

Przeczytaj więcej

Krystian Kratiuk: list Episkopatu ws. judaizmu jest bardzo niejasny, nie wiadomo do kogo go kierowano
Krystian Kratiuk: list Episkopatu ws. judaizmu jest bardzo niejasny, nie wiadomo do kogo go kierowano
Ks. prof. Chrostowski krytycznie o liście KEP: Wymuszony i problematyczny
Ks. prof. Chrostowski krytycznie o liście KEP: Wymuszony i problematyczny
Film „Maryja. Matka Papieża” już od 17 kwietnia w polskich kinach
Film „Maryja. Matka Papieża” już od 17 kwietnia w polskich kinach