Teraz na antenie:
Radio Wnet
Kościół

Benedykt XVI: „Na ostatnim odcinku drogi” mogę jedynie dziękować wszystkim towarzyszącym i zapewnić o modlitwie

Mogę tylko powiedzieć w tym względzie, że w powolnym słabnięciu sił fizycznych, wewnętrznie pielgrzymuję do Domu - napisał papież-senior w odpowiedzi, na prośbę redaktora „Corriere della sera”
Benedykt XVI: „Na ostatnim odcinku drogi” mogę jedynie dziękować wszystkim towarzyszącym i zapewnić o modlitwie

Benedykt XVI podczas audiencji generalnej w 2 maja 2007 roku / Fot. Tadeusz Górny (domena publiczna)

Benedykt XVI w odpowiedzi na prośbę Massimo Franco z rzymskiej redakcji największego włoskiego dziennika skierował następujące słowa:

Drogi doktorze Franco, wzruszyło mnie, że tak wielu czytelników Pańskiej gazety chce wiedzieć, jak spędzam ten ostatni okres mojego życia. Mogę tylko powiedzieć w tym względzie, że w powolnym słabnięciu sił fizycznych, wewnętrznie pielgrzymuję do Domu. To wielka łaska dla mnie, gdy jestem otoczony, na tym ostatnim odcinku drogi, czasami trochę męczącym, przez tak wielką miłość i dobroć, jakich nie mogłem sobie wyobrazić. W tym sensie traktuję również pytanie Pańskich czytelników jako towarzyszenie w drodze. Dlatego mogę jedynie dziękować, zapewniając z mojej strony was wszystkich o mojej modlitwie. Serdecznie pozdrawiam.

 

KAI/WJB

Szekspir pod gwiazdami

Przeczytaj więcej

Krystian Kratiuk: list Episkopatu ws. judaizmu jest bardzo niejasny, nie wiadomo do kogo go kierowano
Krystian Kratiuk: list Episkopatu ws. judaizmu jest bardzo niejasny, nie wiadomo do kogo go kierowano
Ks. prof. Chrostowski krytycznie o liście KEP: Wymuszony i problematyczny
Ks. prof. Chrostowski krytycznie o liście KEP: Wymuszony i problematyczny
Film „Maryja. Matka Papieża” już od 17 kwietnia w polskich kinach
Film „Maryja. Matka Papieża” już od 17 kwietnia w polskich kinach